Transportas Danijoje

Traukiniai

Traukiniai – pati greičiausia ir patogiausia transporto priemonė Danijoje. Danijos geležinkelių tinklas yra gerai išplėtotas, traukiniai tvarkingi, švarūs ir patogūs.

Bilietų kainos mažesnės nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, o penktadieniais ir savaitgalį – didesnės. Galima nusipirkti metinę nuolaidų kortelę, kuri kainuoja apie 175 DKK (apie 79LTL) ir su kuria gausite 50% nuolaidą visoms kelionėms traukiniu.

Daugiau informacijos apie traukinius, maršrutus, kainas ir nuolaidas Danijoje rasite čia.

Autobusai

Autobusu keliauti pigiau nei traukiniu, tačiau jie važinėja ne visur ir ne itin dažnai.
Autobusų tvarkaraščius ir kainas rasite internete.

Svetainėje "kelionės planuotojas" galite susidaryti kelionės maršrutą ir traukiniais ir autobusais.

Nuorodos į įvairių autobusų bendrovių tinklapius rasite šioje svetainėje (žiūrėkite skyrelio “Train and bus information” poskyrį “Longdistance bus connections in Denmark”).

Viešasis transportas

Danijoje labai gerai sutvarkytas ir puikiai veikia viešasis transportas. Miestuose paprastai galite naudotis tais pačiais bilietais važiuodami įvairiomis transporto priemonėmis.

Bilietai galioja tam tikrą laiko tarpą – jūs galite keisti transporto priemones nepirkdami naujo bilieto. Bilietus galite nusipirkti iš autobusų vairuotojų, kioskuose, bilietų automatuose, stotelėse. Perkant daug bilietų iš karto taikomos įvairios nuolaidos.

Dviračių nuoma

Vis tik, važiavimas viešuoju transportu nėra pigus. Labai apsimoka važinėti dviračiu, juolab, kad Danija yra viena patogiausių dviratininkams šalių pasaulyje. Daug dviračių takų miestuose ir visoje šalyje. Daugybė žmonių kiaurus metus važinėja dviračiais į darbą, apsipirkti, mokytis ir etc.
Daugumoje miestų galima išsinuomoti dviratį už maždaug 50 DKK (apie 23 LTL) per dieną.

Prekybos centruose naują, paprasčiausią dviratį galima nusipirkti maždaug už 1000 DKK (maždaug 450LTL). Kartą ar du per metus įvairiuose miestuose vyksta policijos rengiami aukcionai , kuriuose parduodami gatvėse rasti dėvėti dviračiai. Svarbu žinoti, kad laimėjus aukcioną gali būti reikalaujama sumokėti mokestį už dalyvavimą aukcione – apie 1/3 dviračio kainos.

Nusipirkus dviratį, o dar geriau iš anksto, reiktų pasirūpinti gera spyna, nes dviračiai Danijoje, kaip ir Švedijoje labai vagiami. Taip pat reiktų įsigyti priekinius ir galinius žibintus, nes už važiavimą be šviesų tamsiu paros metu gresia piniginė bauda.

Keltai

Visas didesniąsias Danijos salas jungia keltai. Taip pat yra tarptautinių keltų į Švediją, Vokietiją, Norvegiją ir Didžiąją Britaniją.
Informacija apie keltų maršrutus ir kainas:
www.bornholmferries.dk
www.colorline.com
www.scandlines.de
www.fjordline.dk
www.ferrytravel.com/ferry-to-denmark.html

Automobiliai

Danijoje puikiai išvystytas kelių ir greitkelių tinklas, labai gera kelių danga.

Didžiausias leistinas greitis mieste 50 km/val., keliuose – 80 km/val., o greitkeliuose 110km/val.

Už greičio viršijimą gresia didelė piniginė bauda. Visus metus reikia važinėti įjungus automobilio šviesas.
Važiuojant automobiliu Danijoje reikia turėti omeny gana dideles degalų kainas. Keliauti automobiliu labiau verta tuomet jei keliaujate/-iste ne vienas.

Norėdami papasakoti savo istoriją, pasidalinti įspūdžiais ar duoti patarimų, išsakyti pastebėjimų arba pateikti naudingos informacijos, prašome užpildyti šią formą.

Įrašykite Jūsų straipsnį, istoriją, patarimą arba komentarą.

Toliau skaitykite

Danija

Danija faktai:

  • Sostinė: Kopenhaga
  • Valiuta: Danijos krona
  • Kalba: Anglų
  • Plotas: 43,098 km2
  • Šalies telefono kodas: +45