Darbo paieška Olandijoje

Nyderlanduose populiaru ieškotis darbo per asmeninius kontaktus, asmeninės rekomendacijos turi didelę reikšmę kandidatų atrankai.

Europos Darbo Mobilumo portale rasite laisvų darbo vietų duomenų bazę, gyvenimo ir darbo sąlygų įvairiose Europos šalyse aprašymus, informaciją norintiems mokytis ar tęsti studijas svetur bei galėsite paskelbti savo CV Europos šalių darbdaviams.
Nyderlandų Įdarbinimo Tarnybos interneto svetainėje taip pat skelbiamos laisvos darbo vietos.

Laikinojo įdarbinimo tarnybos

Nyderlanduose populiaru ieškoti darbo laikinojo įdarbinimo tarnybose, kurių sąrašą galima rasti www.uitzentbureau.pagina.nl.

Asmeniniai kontaktai

Nyderlanduose populiaru ieškotis darbo per asmeninius kontaktus, asmeninės rekomendacijos turi didelę reikšmę kandidatų atrankai. Neklauskite primygtinai, pakanka mandagiai pasiteirauti, ar yra galimybė įsidarbinti.

Galima tiesiog paskambinti telefonu ir pasiteirauti dėl darbo, galima nusiųsti CV ir motyvacinį laišką (olandų kalba) dėl darbo, prieš tai pritaikius konkrečiai įmonei. Rašyti glaustai, aiškiai, trumpai.

Spauda

Nyderlandų laikraščiuose – dažniausiai šeštadieniniuose numeriuose – skelbiamos laisvos darbo vietos. Jeigu ieškote darbo tam tikrame regione, ieškokite laisvų darbo vietų skelbimų to regiono laikraščiuose.

Vieni didžiausių šalies laikraščių – NRC Handelsblad (darbo pasiūlymai vadybos specialistams), De Volkskrant (darbai vyriausybės, viešajame sektoriuje, sveikatos apsaugos bei švietimo sferoje).

Laikraščiuose De Telegraaf ir Algemeen Dagblad dažniausiai publikuojami darbo pasiūlymai komercijos ir verslo specialistams.

Internetas

Internetas plačiai naudojamas darbo paieškai. Laisvos darbo vietos skelbiamos Nyderlandų Įdarbinimo Tarnybos (CWI) interneto tinklapyje, taip pat daugelyje kitų, į kuriuos nuorodas rasite www.vacature.pagina.nl arba www.werk.pagina.nl.

Įmonės ar organizacijos dažnai skelbia laisvas darbo vietas savo interneto sveitainėse. Tokiuose tinklapiuose rasite ir bendrą informaciją apie įmonės struktūrą, veiklą etc., kuri reikalinga ruošiantis pokalbiui dėl darbo.

Daug darbo pasiūlymų (anglų k.) rasite ir puslapyje:
http://www.justlanded.com/english/Netherlands/Topics/Jobs
www.justlanded.com

Norėdami papasakoti savo istoriją, pasidalinti įspūdžiais ar duoti patarimų, išsakyti pastebėjimų arba pateikti naudingos informacijos, prašome užpildyti šią formą.

Įrašykite Jūsų straipsnį, istoriją, patarimą arba komentarą.

Toliau skaitykite

Olandija