Parduotuvės ir kainos Olandijoje

Maistas ir panašus į lietuvišką, ir labai skirtingas. Olandai mėgsta patiekalus iš bulvių, miltų (visokiausi blynai, dažnai itin saldūs, su cukraus pudra), taip pat mėsos kukulius, troškinius.

Gruzdintas bulvytes jie dažniausiai valgo tirštai užpylę majonezu, kas užsieniečius tiesiog stulbina. Lietuvių visai negąsdina olandų meilė šviežiai silkei, kurią jie valgo šviežiai pagautą, pasūdytą, rūkytą ir kt.

Iš buvusių kolonijų olandai parsivežė meilę indonezietiškai virtuvei, kurioje naudojama daug kvapių ir aštrių prieskonių, ryžių. Paprastą dieną namuose ir darbe karaliauja sumuštiniai. Pakviesti pas olandus į svečius didelių vaišių nesitikėkite, geriausiu atveju gausite sumuštinių ir kavos.

Paprasti olandai nėra linkę švaistyti nei pinigų, nei maisto. Už 10 eurų miesto centre tik išgersite kavos su pyragėliu ir suvalgysite gruzdintų bulvių, o maisto parduotuvėje jau galėsite nusipirkti paprasčiausių produktų kukliai vakarienei.

Į bent kiek geresnį restoraną ar kavinę be 20-30 eurų eiti nepatartina. Paprasti drabužiai nėra brangūs, jų kainos atitinka, o kartais net mažesnės už Lietuvoje parduodamų naujų drabužių kainas.

Studentas gali per mėnesį kukliai pragyventi net už 600-800 eurų.

Kavos puodelis kavinėje - 2 EUR
Sumuštinis - 2-4 EUR
Big Mac - 2.95 EUR
Pietūs studentų valgykloje - 10 EUR
Bilietas į kiną - 7.50 EUR
SMS žinutė - 0.07 EUR

Norėdami papasakoti savo istoriją, pasidalinti įspūdžiais ar duoti patarimų, išsakyti pastebėjimų arba pateikti naudingos informacijos, prašome užpildyti šią formą.

Įrašykite Jūsų straipsnį, istoriją, patarimą arba komentarą.

Toliau skaitykite

Olandija