Transportas Portugalijoje

Viešasis transportas

Vienas viešojo transporto bilietas kainuoja nuo 80 centų iki 2 eurų, kainos priklauso nuo atstumo; baudos gali 20 kartų viršyti bilieto kainą. Tikrina dažnai.

Sostinėje viešasis transportas labai gerai išvystytas, miestas turi keletą metro linijų, dėl to problemų su susisiekimu nekyla.

Traukiniai

Portugalijoje labai patogu važinėti traukiniu (comboios de Portugal). Tai pats pigiausias ir patogiausias susisiekimo būdas.

Autobusai

Tarpmiestiniai ir miesto autobusai (populiariausia firma “EVA”) taip pat patogi susisiekimo priemonė. Autobusų stotelėse iškabinti aiškūs tvarkaraščiai.

Taksi

Taksi automobiliuose yra skaitliukai ir kainoraščiai, tačiau, prieš sėdant į taksi, verta pasiteirauti kainos. Važiuojant didesnius atstumus užmiestyje, kainą vertėtų sutarti iš anksto. Nakties metu arba užsisakant taksi iš viešbučio kainos yra aukštesnės.

Automobilių nuoma

Išsinuomoti automobilį gali asmuo, sulaukęs 21-ių metų amžiaus ir turintis bent vienerių metų vairavimo patirtį. Paros nuomos kaina – nuo 35 iki 60 eurų.

Mieste greitis – 50 km/val., užmiestyje – 90 km/val., greitkelyje – 120 km/val. Leistinas alkoholio promilių kiekis – 0,5 proc. Taip pat būtina prisisegti diržus vairuotojui ir asmeniui, sėdinčiam šalia vairuotojo.

Keliai Portugalijoje skirstomi į:

• greitkelius (AE), kur maksimalus greitis 120 km/val., jie mokami;
• pagrindinius kelius (IP), maksimalus greitis 110 km/val.;
• papildomus kelius (IC), maksimalus greitis 110 km/val.;
• nacionalinius kelius (EN), maksimalus greitis 90 km/val.;
• savivaldybių kelius (EM), maksimalus greitis 70 km/val..

Norėdami papasakoti savo istoriją, pasidalinti įspūdžiais ar duoti patarimų, išsakyti pastebėjimų arba pateikti naudingos informacijos, prašome užpildyti šią formą.

Įrašykite Jūsų straipsnį, istoriją, patarimą arba komentarą.

Toliau skaitykite

Portugalija